ESKİŞEHİR WEB TASARIM KURSU

KİMLER KATILABİLİR?
Web Tasarımı Eğitimi’ne katılabilmek için katılımcıların web konusunda bilgi sahibi olmalarına gerek yoktur. Gerekli altyapı, uzman eğitmenlerimizce örnek anlatılar üzerinden hem teorik hem de pratik olarak kazandırılacaktır.Reklam ajansları, Web tasarım firmalarında iş arayanlar veya satacak ürününü, paylaşacak bilgisi, duyuracak sesi olan herkes bu kurstan fayda sağlar.

 

WEB TASARIM NEDİR?
Internet kullanımının yaygınlaşması ve yaşamımızın ayrılmaz bir parçası haline gelmesiyle birlikte, firmaların Internet üzerindeki varlıkları da çok daha büyük önem arz etmeye başlamıştır.

Firmaların internet sitelerinin arayüz tasarımları, bir bakıma firmanın marka imajının, firma kültürünün, müşteriye bakış açısının, mal ve hizmet kalitesinin müşteriye sunulduğu ilk mecra olması açısından üzerinde hassasiyetle durulması gereken hususların başında gelmektedir.

Potansiyel müşteri ve firmalar hakkında bilgi edinmek isteyen kişiler, bilgiye ulaşmanın en kolay yolu olan internet’e başvurmakta ve firmanın internet sitesine yönelmektedirler. Bu aşamada, müşteri memnuniyetinin eksiksiz biçimde gerçekleşmesini sağlamak, site tasarımının estetiğine, kişiye aradığını zahmetsizce ve en kısa zamanda sunmasına, yani fonksiyonelliğine bağlıdır.

Kendisine özgü, fonksiyonel, kişide hayranlık ve ilgi uyandıran site tasarımları yaratmak, firmaların marka imajına ve insanlar üzerinde yarattığı ilk etkiye olumlu katkılar sağlar.

 

KURS İÇERİĞİ
* Dreamweaver : Bu programlar ile web sayfasılarının ara yüzünün tasarımı yapılır. Bu programın alterneatifleri (frontpage vardır) ama en iyisi ve en yaygın kullanılan Dreamweaver dır.
* Html, CSS : Sayfanızı kodlar ile kontrol edebilirsiniz.
* Photoshop : Web sayfası yapımı gerekli tüm komutlar gösterilecektir. * Flash : Web saylasının hareketli animasyon kısımları için kullanılacaktır.
* Web Hosting ve Domain : Wen alanı ve isim tescili hakkında bilgiler veriliyor.
* FTP : Çalışmalarınızı yayınlanmak üzere server'e transfer etmek için kullanılır.
* Web sayfası yayınlamak : Kurs süresi içinde yaptığınız web sayfalarını internet ortamında herkes ile paylaşacaksınız

 

WEB TASARIMCI İŞ OLANAKLARI
* Tüm kamu kurumlarının tasarım bölümlerinde
* Özel şirketlerin tasarım bölümlerinde
* Piyasaya Web ve grafik işi yapan ajanslarda
* Kendiniz özel olarak piyasaya tasarım yapabilirsiniz
* Web sayfası yaptırmış kişi ve kurumlara sayfa güncelleme ve danışmanlık hizmeti vermek
* Kendi kişisel web sayfanızı yaparak sanal ticaret yapmak vs.
* Veya internet aracılığı ile hayal ettiğiniz her şey ( web tasarım ve yazılım ile alışveriş sisteleri, tanıtım ve pazarlam sisteleri, kendi özel siteniz, arkadaşlık sitesi vs. yapabilirsiniz. Google uzmanlığı ile ise sayfanızın ilk sayfa da üst sıralarda üstelik para da kazanarak yapabilirsiniz.)

 

EĞİTİMİN TOPLAM SÜRESİ
Eğitimin toplam süresi 60 saattir.

 

KURS SONUNDA ALACAĞINIZ SERTİFİKALAR
Eğitimini başarı ile tamamlayan öğrencilerimize Empati Eğitim Kurumları kurs bitirme sertifikası verilir