ESKİŞEHİR BİLGİSAYAR İŞLETMENLİK KURSU

KİMLER KATILABİLİR
Daha önce hiç bilgisayar kullanmamış ya da az bilgisi olduğunu düşünenler, bilgisayara hakim fakat MEB Onaylı sertifikası olmayanlar ya da memur olmak için istenen Bilgisayar İşletmenlik Sertifikası almak isteyenler bilgisayar işletmenliği kursuna katılabilirler.Bilgisayarın temel elemanlarının tanıtımı, Windows 7, Office 2007 (Word-Excel-Powerpoint), internet ve yardımcı programlar bilgisayar işletmenliği eğitiminin ana konularıdır.

 

KURS İÇERİĞİ
Bilgisayara Giriş
Bilgisayar donanım
Windows 7 işletim sistemi
MS Word kelime işlem programı
MS Excel hesap tabloları programı
MS Powerpoint sunu hazırlama programı
Internet E-posta işlemleri
Soru ve Sorunlar, Çözüm Teknikleri

 

KURS SONUNDA ALACAĞINIZ SERTİFİKA
Kurs sonunda Milli Eğitim tarafından yapılan yazılı ve uygulama sınavında başarılı olan adaylara 160 SAATLİK MEB ONAYLI BİLGİSAYAR İŞLETMENLİK SERTİFİKASI verilir.

 

BİLGİSAYAR İŞLETMENLİK SERTİFİKASI NE İŞE YARAR?
Bilgisayar İşletmenlik Sertifikası öncelikle Bilgisayar bildiğinizi ispatlayabileceğiniz MEB Onaylı tek sertifikadır Kamuda görevde yükselmede istenilen bu sertifika aynı zamanda KPSS atamalarında tercih aşamasında adaylardan istenmektedir. Alacağınız Bilgisayar İşletmenlik sertifikası ile Özel Kurslarda Bilgisayar Öğretmeni olarak görev alabilirsiniz.

 

BİLGİSAYAR İŞLETMENLİK SINAV TARİHLERİ
Bilgisayar İşletmenlik Sınavı her 2 ayda bir Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılmaktadır.

 

SINAVLAR NEREDE YAPILIYOR?
Bilgisayar İşletmenlik sınavı 2 aşamadan oluşmaktadır. 1. aşama test sınavı çoktan seçmeli,2.aşamada ise uygulama sınavıdır.Bu sınavlar kurs merkezimizde yapılmaktadır.