ESKİŞEHİR ANLAYARAK HIZLI OKUMA TEKNİKLERİ KURSU

KİMLER KATILABİLİR
Okunmayı bekleyen yüzlerce sayfalık, hatta binlerce sayfalık iş dosyalarınız bulunabilir, çalıştığınız sektörden dolayı kendi kişisel kalitenize katkıda bulunabilecek kitapları okumaya zaman ayıramıyor olabilirsiniz.
İşte bu noktada Empati yeni nesil hızlı okuma kursları devreye giriyor. Sınavlarda zamanı yetiştiremeyenler, Sınavlarda soruları anlamakta güçlük çekenler, Ders çalışırken ya da kitap okurken anlama güçlüğü çekenler, Kitap okurken çabuk sıkılanlar, Soru da ya da okuduğu kitapta ana fikri anlamakta güçlük çekenler eğitimimize katılabilir.

 

NİÇİN YAVAŞ OKUYORUZ?
Temelde hızlı okumanın mantığı kelime kelime yerine bir bütünü görebilmek ve algılayabilmektir. Peki biz niçin yavaş okuyoruz?
1- Kelimeleri teker teker okuyoruz.
2- Okurken kelimelere takılıyoruz ve geriye dönüşler yapıyoruz.
3- Okurken dudaklarımızı belki dilimizi oynatarak okuyoruz.
4- Bir konuyu daha iyi anlayabilmek için yavaş okumanın gerekliliğine inanıyoruz.
5- Yavaş okumanın nedeni dikkatimizi toparlayamamak, çabuk yorulmaktır.

 

KURS SONUNDA NELER ELDE EDECEKSİNİZ?
Kitap Okumaktan zevk alacaksınız - Hızlı Okuyacaksınız
Kitap okumayı seviyorsunuz ancak yoğun iş trafiğinde okumaya zaman ayıramıyorsunuz. Okumak için ayırdığınız 10-15 dakikada topu topu 20-25 sayfa okuyorsunuz. Elinize aldığınız bir kitap bazen haftalarca çantanızda, masanızın üstünde duruyor ama bir türlü onu bitiremiyorsunuz. Sizlere tavsiye ediyoruz: Çok hızlı okumayı öğrenin. Artık siz bir dakikada en azından 10-15 sayfa okuyacaksınız. Böylece okuma alışkanlığınızı kaybetmeyecek, okumaktan zevk almaya devam edeceksiniz
Birileriyle konuşarak kitap okuyabileceksiniz
Evet Yanlış Okumadınız hem konuşup hem kitap okuyabileceksiniz. Yaptığımız şey sadece hızlı okuma eğitimi vermek değil. Aynı zamanda sizlerin çoklu düşünüş ve muhakemat yeteneğinizi geliştiriyoruz ve bu sayede kitap okurken aynı zamanda sohbet edebileceksiniz.
Kendinize olan özgüveniniz artacak
Dakikada 1000 kelime okuyan bir insan kimin dikkatinden kaçabilir ki! Emin olun, beyninizin yaptıklarını görünce kendinize olan güveniniz artacak. Beyninizin çok daha iyi şeyler yapabileceğini göreceksiniz.

 

OKUMA HIZINIZI 10 KATAINA ÇIKARACAĞIZ
Yanlış okumadınız. Evet Okuma hızınızı tam 10 katına çıkaracağız. Size 500-600 kelime değil en az 1000 kelime okutacağız. İnanın beynimiz bunu becerebilecek kabileyete sahip. Sıkı durun daha bitmedi. 20 günlük performans ödevlerinizi yaptığınız takdirde okuma hızınız dakikada 2000 kelimeye çıkacak bu kadarıda bana yetmez derseniz 2. ve 3. sektör eğitimleimize katılarak en az 5000 kelime okuyabilirsiniz.
 
ESKİŞEHİR HIZLI OKUMA KURSU